^
Jesteś tutaj: Strona główna / Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania Święta Niepodległości w Gminie Przecław!

Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania Święta Niepodległości w Gminie Przecław!

Data powstania: 2019-11-08 11:37
Data modyfikacji: 2019-11-08 11:39

Tegoroczne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Przecław rozpoczynamy już dzisiaj 8 listopada I Gminnym Dyktandem Patriotycznym, na które zapraszamy o godz. 12.00 do Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu. Natomiast o godz. 18.00  w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu nastąpi uroczyste przekazanie Ognia Niepodległości pochodzącego z Cmentarza Legionowego w Kostiuchnówce delegatom Gminy Przecław.

Obchody odzyskania niepodległości kontynuowane będą 10 listopada koncertem „Nasza Niepodległa pisana muzyką, słowem, pieśnią” w siedzibie Domu Kultury w Przecławiu o godz. 17.00. W programie przewidziano utwory patriotyczne, wiersz i pieśni w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław, solistów, grup wokalnych i recytatorskich uczestniczących w projekcie „Nasza Niepodległa”, grup wokalnych z Domu Kultury w Przecławiu oraz młodzieży szkolnej z Gminy Przecław.

W poniedziałek 11 listopada o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich mieszkanców do wspólnego odśpiewania hymnu RP na Rynku w Przecławiu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie przewidziano wykonanie Poloneza przez Grupę Tańca „Luzik” z Domu Kultury w Przecławiu.

Po uroczystym złożeniu kwiatów i Ognia Niepodległości przez Burmistrza Przecławia pod Pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny Bohaterów Ziemi Przecławskiej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny połączona z koncertem w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę!

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 347 

Galeria zdjęć:


  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!
  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!
  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu