^
Jesteś tutaj: Strona główna / Informacja dotycząca kwarantanny dla wracających z zagranicy

Informacja dotycząca kwarantanny dla wracających z zagranicy

Data powstania: 2020-03-18 14:58
Data modyfikacji: 2020-03-18 14:59

Podstawowe informacje dla osób, które wracają z zagranicy i bezwzględnie są obowiązane do kwarantanny domowej:

  • Każda osoba chcąca przekroczyć granicę musi w karcie lokalizacyjnej podać dokładny adres, gdzie będzie odbywać kwarantannę domową. 
  • Policja będzie sprawdzać przestrzeganie kwarantanny pod wskazanym adresem w karcie lokalizacyjnej. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny domowej wynosi: 5 000 zł.

 W przypadku, gdy osoba nie może z ważnych i uzasadnionych przyczyn odbywać kwarantanny domowej w swoim miejscu zamieszkania:

  • osoba pokrywa koszty kwarantanny we wskazanych przez właściwe Gminy (miejsca zameldowania w Polsce), w tym celu należy indywidualnie kontaktować się z własnym samorządem i ustalić kwestie odpłatności we wskazanych przez gminę miejscach.

W przypadku, gdy Państwo mają trudną sytuację materialną i kwalifikują się do pomocy należy kontaktować się z właściwym ze względu na miejsce zameldowania Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który udziela pomocy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej,wówczas badany jest dochód rodziny zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

17 749 38 59 - gminna infolinia dot. koronawirusa, kontakt od pn. do pt. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Przecławiu

17 227 67 45 - informacja dot. możliwości wsparcia dla osób samotnych objetych kwarantanną z terenu Gminy Przecław, kontakt codziennie od 7.30 do 19.00

17 867 13 19 - podstawowe informacje dla powracających z zagranicy bezwzględnie zobowiązanych do kwarantanny domowej. 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 131
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu