^
Jesteś tutaj: Strona główna / Mamy dofinansowanie żłobka!

Mamy dofinansowanie żłobka!

Data powstania: 2020-01-24 11:52
Data modyfikacji: 2020-01-24 11:52

Minister Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej Marlena Maląg ogłosiła w czwartek 23 stycznia br. wyniki tegorocznej edycji Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”. Miło nam poinformować, że nasz wniosek na zadanie „Przebudowa budynku szkoły wraz ze zmianą sposobu użytkowania z budynku oświaty na żłobek wraz z wewnętrznymi instalacjami i zagospodarowaniem terenu” otrzyma dofinansowanie w niebagatelnej wysokości 1 650 000,00 zł.

Minister Maląg poinformowała, że  „Maluch+” edycja 2020 to 336,6 mln złotych na tworzenie nowych miejsc opieki. Powstanie 817 nowych placówek dla najmłodszych dzieci. Jak podkreśliła szefowa MRPiPS, dzięki programowi „Maluch+” żłobki i kluby dziecięce powstaną w 110 gminach, w których nie było do tej pory żadnych instytucji opieki dla maluchów.

Niewystarczające zaplecze instytucjonalne w zakresie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 stanowi istotną barierę utrudniającą pracę zawodową rodziców i opiekunów najmłodszych mieszkańców. Powstający żłobek przyczyni się do aktywizacji rodziców i pozwoli na łatwiejszy powrót na rynek pracy. Wczesna edukacja, opieka nad małymi dziećmi służy również wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz godzeniu ról rodzinnych i zawodowych. Dzieci mają szansę, już na wczesnym etapie rozwoju nauczyć się współżycia z innymi dziećmi.

Prace związane z utworzeniem żłobka rozpoczną się już w kwietniu, planowany termin zakończenia to 21.12.2020r. W chwili obecnej trwa przygotowanie procedury przetargowej. Funkcjonowanie żłobka rozpocznie się w lutym 2021 r.

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 298 

Galeria zdjęć:


  • Mamy dofinansowanie żłobka!
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu