^
Jesteś tutaj: Strona główna / Sukcesy w konkursach plastycznych!!!

Sukcesy w konkursach plastycznych!!!

Data powstania: 2015-07-21 07:46
Data modyfikacji: 2015-07-21 07:47
Wytworzył: 3

W dniu 21.05.2015 r. komisja konkursowa konkursów ekologicznych dla dzieci i młodzieży organizowanych od kilku lat przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR w Świlczy dokonała przeglądu prac, które napłynęły na konkurs ”Mój ekologiczny świat- od ziarenka do bochenka”. Laureatką tej kategorii została Kamila Borkowska z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu ( opiekun A.Dmuchała). Klara Wilczyńska z klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej w Tuszymie otrzymała nagrodę w kategorii „Mały ekolog. Pieczemy chleb”, ( opiekun J.Brożyna). Ta kategoria skierowana była do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W kategorii klas starszych zaproponowano temat konkursowy „Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb” i był on przeznaczony dla uczniów z klas IV–VI szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu nagrodę otrzymał Maksymilian Kasperowicz z klasy VI b (opiekun M.Kulpa). Nagrody wręczono laureatom w dn. 29 maja 2015 r. podczas dwóch ekologicznych seminariów zorganizowanych przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego na Międzynarodowych Targach Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2015 na Hali „Podpromie” w Rzeszowie.

Kolejnym konkursem w którym sukces odnotowali nasi mieszkańcy by Konkurs „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny”. Magiczne miejsca Ziemi Mieleckiej przedstawione przez uczniów w konkursie „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Uczniowie naszej gminy zostali nagrodzeni w II edycji powiatowego konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” i byli to:

Szkoły podstawowe:

 

I miejsce – Aleksandra Wąż SP w Przecławiu

I miejsce – Emilia Solarska SP 3 w Mielcu

II miejsce – Filip Ochalik SP 6 w Mielcu

II miejsce – Justyna Strąg SP 9 w Mielcu

 

II miejsce – Paulina Ryś SP w Łączkach Brzeskich

III miejsce – Karolina Kowalska SP w Gawłuszowicach

III miejsce – Katarzyna Gołąb SP 2 w Mielcu

 

III miejsce – Katarzyna Cisło SP w Przecławiu

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Gawryś SP w Rzemieniu, Gabriela Dec SP w Rzemieniu, Mateusz Białek SP w Rzemieniu, Wiktoria Krawczyk SP w Rzemieniu, Laura Duszkiewicz Klaudia Wójcik SP w Łączkach Brzeskich, Paulina Błachowicz SP w Łączkach Brzeskich, Szymon Błachowicz SP w Łączkach Brzeskich, Kamila Borkowska SP w Przecławiu, Maksymilian Kasperowicz SP w Przecławiu,.

Gimnazja: 

 

I miejsce – Nikodem Leś Gimnazjum przy Zespole Szkół w Przecławiu

II miejsce – Laura Kaczor Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu

 

II miejsce – Kamila Słąba Gimnazjum przy Zespole Szkół w Przecławiu

III miejsce – Aurelia Sałek Gimnazjum w Gawłuszowicach

Uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczniom wyróżnionym w II edycji konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” odbyło się we wtorek 16 czerwca 2015 r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filia w Mielcu. Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa wszystkich nadesłanych prac.

Organizatorami konkursu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – Filia w Mielcu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju PBW w Rzeszowie. Patronatem honorowym konkurs objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, a patronatem medialnym: redakcje „Korso” i „hej.mielec.pl”

Celem konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” było pokazanie i promowanie piękna Ziemi Mieleckiej, rozwijanie wrażliwości uczniów na otaczający świat, dostrzeganie walorów otaczającej przyrody, rozwijanie aktywności plastycznej i fotograficznej wśród dzieci i młodzieży. W jury konkursu pracowali: przewodniczący Stanisław Bryg – prezes i fotograf  FOTO LAB, członkowie: Urszula Kapuścińska-Kopacz – plastyk Gimnazjum Nr 2 Mielec, Janusz Chojecki – prezes TMZM, Janusz Wyzina – prezes PTTK Oddział Miejski Mielec, Józefa Krasoń – kierownik PBW Filia Mielec. Prace na konkurs „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny” uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mielca i powiatu mieleckiego mogli nadsyłać do 15 maja. Do konkursu przystąpiło 194 uczniów szkół podstawowych (SP Nr 2, 3, 6, 9, 11, 12 w Mielcu, SP Przecław, SP Podborze, SP Książnice, SP Otałęż, SP Gawłuszowice, SP Łączki Brzeskie, SP Jamy, SP Żarówka, SP Rzemień, SP Radomyśl Wielki) i gimnazjów(Gim. Nr 2 i 3 w Mielcu, Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu, Niepubliczne Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, Gimnazjum w Chorzelowie, Gimnazjum w Gawłuszowicach, Gimnazjum w Przecławiu), którzy przygotowali 202 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, fotografie, albumy oraz planszę. Młodzi artyści do wyboru  mieli trzy tematy konkursowe: „Ziemia Mielecka – ciekawy zakątek Podkarpacia”, „Piękno architektury zabytkowej i folkloru” oraz „Dziwy natury – moja pasja”. Na podsumowaniu konkursu w dniu 16 czerwca 2015 r. pani Maria Napieracz – wicestarosta Powiatu Mieleckiego podkreślała duże zaangażowanie uczniów w wykonanie pięknych prac plastycznych i fotograficznych,  znaczenie małej Ojczyzny oraz dziękowała organizatorom za wkład pracy w organizację konkursu. Na uroczystość, oprócz laureatów i wyróżnionych, licznie przybyli także nauczyciele opiekunowie uczniów, rodzice oraz jury konkursu. Janusz Chojecki – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej mówił, jak trudny był wybór najlepszych prac, bo poziom ich wykonania był bardzo wysoki, a wrażenie artystyczne wzbudzające podziw i uznanie. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu: Adrianny Helowicz, która przedstawiła „Balladę o królewnie, która na wszystko kręciła nosem” Wiery Badalskiej; Kingi Kapinos, która zaprezentowała napisany przez siebie wiersz „Za co kocham Polskę”; Igora Ceny, który zaprezentował fragment książki „Dynastia Miziołków” i wiersz Andrzeja Bursy „Jedenastoletni zakochany”. Uczniów przygotowała Elżbieta Witek – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i uczniom wyróżnionym.

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 502 

Galeria zdjęć:


  • Sukcesy w konkursach plastycznych!!!
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu