^
Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie

Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie

Data powstania: 2019-09-25 12:00
Data modyfikacji: 2019-09-25 12:02

W dniu 20 września uczniowie klas V i VI  Szkoły Podstawowej im. ks. T. Wiatra w Łączkach Brzeskich wraz z opiekunkami p. Moniką Dereń i p. Anną Kudła wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Dzięki uprzejmości naukowców z Politechniki Rzeszowskiej uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Najpierw odwiedzili Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Wzięli udział w wykładzie doktora Tomasza Kapuścińskiego pod tytułem „Jak widzą maszyny?” połączonym z prezentacją różnych kamer i ciekawymi eksperymentami informatycznymi. Uczniowie m.in. badali nowy sposób interakcji z komputerem. Polegał on na przenoszeniu obiektów na ekranie dłońmi uniesionymi nad specjalną malutką kamerą wielkości pendrive’a, podłączoną do komputera.
Kolejna atrakcja czekała na uczniów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Każdy z nich mógł poczuć się jak prawdziwy pilot, wsiadając do kabiny symulatora lotu i sterując samolotem. Uczniowie uczyli się również na mniejszych symulatorach jak wylądować nie rozbijając samolotu, co okazało się trudnym zadaniem. Podczas prób lotów cennych wskazówek udzielali uczniom dr inż. Paweł Rzucidło i mgr inż. Adam Trela.
Wycieczkę zakończył pobyt w Parku Trampolin FlyPark, określanym jako najbardziej odlotowe miejsce w Rzeszowie. Uczniowie świetnie się tam bawili i w dobrych humorach wrócili do domu.

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 138 

Galeria zdjęć:


  • Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich na wycieczce w Rzeszowie
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu