Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła Podstawowa z Przecławia podwójnie najlepsza w powiecie mieleckim

Szkoła Podstawowa z Przecławia podwójnie najlepsza w powiecie mieleckim

Data powstania: 2019-05-15 00:00
Data modyfikacji: 2019-05-15 00:00

W dniu 11.05.2019r w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym szkół podstawowych w kategorii młodszej (do 12 lat) i starszej (powyżej 12 lat). Nad sprawnym przebiegiem Eliminacji Gminnej BRD w Przecławiu czuwali przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego: Grzegorz Stryjski - prezes Automobilklubu Mieleckiego, Bogusław Durej, Bonifacy Jakubowski i inni członkowie tej organizacji. Rywalizacja podzielona była na 5 etapów - każdy uczestnik turnieju był zobowiązany:

- rozwiązywać test  przepisów ruchu składający się z 25 pytań,

- rozwiązywać test ze skrzyżowań składający się z 10 pytań,

- przejechać tor przeszkód,

- jechać zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego,

- udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej

W  grupie młodszej udział wzięły 4 najlepsze drużyny z powiatu mieleckiego. Nasza szkoła wygrała zdecydowanie zdobywając mistrzostwo powiatu. Szczególnie dobrze uczniowie naszej szkoły poradzili sobie na torze przeszkód miasteczku ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i testu ze skrzyżowań.

Indywidualnie mistrzem powiatu mieleckiego została nasza zawodniczka Joanna Hodur  a drugie miejsce zajął też nasz zawodnik Maksymilian Skop. Pozostali zawodnicy też spisali się rewelacyjnie zajmując 4 lokatę Mateusz Chmiel i 7 Marta Słomba.

Wyniki rywalizacji w grupie młodszej:

1.SP. Przecław –awans do finału wojewódzkiego

2.SP. nr8 Mielec

3.SP. nr3 Mielec

4.SP. Chorzelów – dyskwalifikacja

Skład drużyny: Joanna Hodur, Marta Słomba, Maksymilian Skop, Mateusz Chmiel

W  grupie starszej udział wzięło 7 najlepszych drużyn z powiatu mieleckiego. W tej grupie rywalizacja była niezwykle wyrównana. Różnica między 1 a 5 zespołem wyniosła zaledwie 14 punktów. Nasi uczniowie bardzo dobrze napisali test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań oraz dobrze pojechali po torze przeszkód.

Indywidualnie mistrzostwo powiatu zdobyła nasza zawodniczka Agnieszka Wach, 4 lokatę wywalczył Paweł Lelek a 10 miejsce Szymon Dorociak.

Skład drużyny: Agnieszka Wach, Paweł Lelek, Szymon

Na zakończenie turnieju przybyła pani wiceprezydent miasta Mielca pani Adrianna Miłoś, która wraz z Dawidem Uzarem – kierownikiem Wydział Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD Tarnobrzeg oraz  Grzegorzem Stryjskim – prezes Automobilklubu z Mielca gratulowali osiągniętych wyników i wręczali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez miasto Mielec i WORD Tarnobrzeg. Uczniów do turnieju przygotował p. Piotr Sułek.

Tekst i zdjęcia: SP w Przecławiu

Autor: 1 Redaktor