^
Jesteś tutaj: Strona główna / ZS Przecław po raz kolejny wśród najlepszych w wojewódzkim turnieju poezji i prozy „ZAWSZE WIERNI”

ZS Przecław po raz kolejny wśród najlepszych w wojewódzkim turnieju poezji i prozy „ZAWSZE WIERNI”

Data powstania: 2019-03-15 13:22
Data modyfikacji: 2019-03-15 13:23

W finale IV edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI (organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców O. w Sędziszowie Młp., Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie) ZS Przecław reprezentowała Aleksandra Malczyńska, która zdobyła II miejsce, a przygotowana została przez p.E.Arciszewską.

Warto przypomnieć, że Ola jest już z kolei trzecią uczennicą tej szkoły, która została laureatką konkursu. W latach wcześniejszych były to Weronika Wilczyńska oraz Lena Mazurkiewicz. Konkurs ten wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem, a także doskonałą organizacją od pierwszej edycji. Wydarzenia konkursowe były dla uczestników okazją nie tylko do spotkania z tekstami powstałymi po 1939r. i rozwijającymi rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom, zasadom, ale także pozwoliły lepiej poznać sylwetki wielu żołnierzy wyklętych.

Finał konkursu odbył się 14 marca 2019 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. W zmaganiach wojewódzkich wzięli udział uczniowie z kl. VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z 5 powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego, rzeszowskiego, mieleckiego oraz sanockiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. WTPiP ZAWSZE WIERNI znalazł się także na mapie wydarzeń Programu Wieloletniego „Niepodległa” i uzyskał zgodę na wykorzystanie identyfikacji wizualnej (logo Niepodległa).

 
Autor: 1 Redaktor
 
Ilość wyświetleń: 190 

Galeria zdjęć:


  • ZS Przecław po raz kolejny wśród najlepszych w wojewódzkim turnieju poezji i prozy  ZAWSZE WIERNI
  • ZS Przecław po raz kolejny wśród najlepszych w wojewódzkim turnieju poezji i prozy  ZAWSZE WIERNIKontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
Projekt PSeAP
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław

KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu