^
Jesteś tutaj: Strona główna / Akcja ZIMA 2021

Akcja ZIMA 2021

Data powstania: 2021-01-29 14:20
Data modyfikacji: 2021-01-29 14:21

Formularz:


Osoba: Robert C

Temat: Akcja ZIMA 2021

Pytanie: Dzień dobry, Mamy godzinę 12-tą dnia 26 stycznia 2021 roku. Od godzin nocnych dnia 24 stycznia mamy ciągłe opady śniegu w Przecławiu. Tak wiem, że na całym Podkarpaciu pada ale mieszkam i płace podatki w tym miejscu gdzie żyję. Wracając do sprawy, do chwili obecnej ani raz nie dotarł do ul Wspólnej sprzęt do odśnieżania drogi. O posypywaniu nie wspomnę... Przy poprzednich opadach śniegu na początku stycznia , trafił do nas pług JEDEN RAZ!!! Moje pytanie brzmi, kto odpowiada za taki stan rzeczy w naszym mieście? Jak można ani razu na dobę nie przejechać pługiem po asfaltowej ulicy gdy na chwilę obecną mamy około 45 cm śniegu? Jak mamy wyjechać z posesji i dojechać do pracy? Jak w razie nagłej potrzeby dostanie się do nas karetka lub inne służby? Wczoraj MPGiK odbierało worki z odpadami. Jestem pewien , że nie chciałaby Pani być przy tym jak usiłowali wyjechać z pod naszych domów ( sama ulica jest z dość sporym spadkiem ) i co słyszałem na temat gospodarzy tego miejsca gdzie żyjemy. Wierzę, że poleci Pani sprawdzić jak wygląda realizowanie tego zadania w bieżącym roku. Dlaczego jest jak jest i kto za to odpowiada. Proszę o odpowiedź na powyższe pytania.


 Odpowiedź:


W związku z Pana pytaniem informuję, że za zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Przecław, odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przecławiu, z siedzibą ul. Przemysłowa 10, 39-320 Przecław.  Drogi gminne powinny być utrzymywane zgodnie z III standardem odśnieżania, według którego po ustaniu opadów śniegu śnieg luźny może zalegać do 6 godz. Według Pana opisu upłynęło więcej czasu. W razie wystąpienia opisanej przez Pana sytuacji proszę

o przekazanie niezwłocznie takiej informacji bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Przecławiu pod nr tel. 17 2276723. Będziemy takie sytuacje sprawdzać i na bieżąco interweniować. 

Powstanie ewentualnych utrudnień zimowych można zgłaszać bezpośrednio do osoby pełniącej dyżur w Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przecławiu pod numer telefonu 17 5813104.

Ponadto informuję, że sprawę przekazano do Zakładu Gospodarki Komunalnej w celu wyjaśnienia i wprowadzenia zmian, aby temat nie odśnieżonej drogi nie powtarzał się.

                                                                                    

Sporządził: Grzegorz Wilaszek

Z-ca Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 240Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu