^
Jesteś tutaj: Strona główna / Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania Święta Niepodległości w Gminie Przecław!

Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania Święta Niepodległości w Gminie Przecław!

Data powstania: 2019-11-08 11:37
Data modyfikacji: 2019-11-08 11:39

Tegoroczne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Przecław rozpoczynamy już dzisiaj 8 listopada I Gminnym Dyktandem Patriotycznym, na które zapraszamy o godz. 12.00 do Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu. Natomiast o godz. 18.00  w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu nastąpi uroczyste przekazanie Ognia Niepodległości pochodzącego z Cmentarza Legionowego w Kostiuchnówce delegatom Gminy Przecław.

Obchody odzyskania niepodległości kontynuowane będą 10 listopada koncertem „Nasza Niepodległa pisana muzyką, słowem, pieśnią” w siedzibie Domu Kultury w Przecławiu o godz. 17.00. W programie przewidziano utwory patriotyczne, wiersz i pieśni w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław, solistów, grup wokalnych i recytatorskich uczestniczących w projekcie „Nasza Niepodległa”, grup wokalnych z Domu Kultury w Przecławiu oraz młodzieży szkolnej z Gminy Przecław.

W poniedziałek 11 listopada o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich mieszkanców do wspólnego odśpiewania hymnu RP na Rynku w Przecławiu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie przewidziano wykonanie Poloneza przez Grupę Tańca „Luzik” z Domu Kultury w Przecławiu.

Po uroczystym złożeniu kwiatów i Ognia Niepodległości przez Burmistrza Przecławia pod Pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny Bohaterów Ziemi Przecławskiej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny połączona z koncertem w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę!

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 525 

Galeria zdjęć:


  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!
  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!
  • Burmistrz Przecławia Renata Siembab zaprasza do wspólnego celebrowania  Święta Niepodległości w Gminie Przecław!Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Budżet Obywatelski

Spis rolny 2020

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
Projekt PSeAP
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu