^
Jesteś tutaj: Strona główna / Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej

Data powstania: 2017-03-01 11:02
Data modyfikacji: 2017-03-01 11:04

Gminna Biblioteka Publiczna Przecław razem z Ośrodkiem KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek utworzyła Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL).

Nadrzędnym celem projektu jest ocalać przeszłość lokalnej społeczności, zrozumieć ją, docenić i podzielić się nią z innymi. Zadaniem biblioteki jest aktywizacja lokalnego społeczeństwa, by wspólnymi siłami chronić przed zapomnieniem, pielęgnować i upowszechniać „dokumenty” lokalnej historii i tradycji. Mogą nimi być fotografie, dokumenty urzędowe, wspomnienia, pamiętniki, listy, itp. - wszystko to, co bezpośrednio ma związek z naszą „małą ojczyzną”. Dzięki temu pamięć o naszej lokalnej historii i tradycji ma szansę przetrwać i zostać poznaną przez miliony użytkowników na całym świecie.

Zwracamy się do wszystkich, którzy posiadają w swoich domowych albumach stare fotografie, listy, pamiętniki, dokumenty i chcieliby je udostępnić do celów naukowych uczniom, studentom, historykom i regionalistom.

Pozyskane od Państwa materiały zostaną zeskanowane i od razu zwrócone właścicielom. Pragniemy podkreślić, że stworzenie cyfrowej kopii dokumentu w żaden sposób nie wpływa na stan dokumentu pierwotnego, a pozwala go ocalić od zapomnienia. Po zdigitalizowaniu materiały zostaną udostępnione na internetowej stronie CATL,   www.przeclaw.archiwa.org

Prosimy mieszkańców Gminy Przecław o pomoc w zachowaniu dla przyszłych pokoleń naszej historii i tradycji.

Przyjmujemy wszystkie stare materiały, które nie są nikomu potrzebne. Jeżeli jesteś świadkiem wyrzucania starych dokumentów, fotografii itp. zadzwoń, bibliotekarze postarają się pomóc ocalić je przed zniszczeniem.

Obecnie posiadamy zdigitalizowanych i udostępnionych na stronie www.przeclaw.archiwa.org około 1200 fotografii i dokumentów. 

Pytania prosimy zadawać  telefonicznie: nr 17 58 133 01 lub na adres e-mail: aolejniczak@przeclaw.org

Zapraszamy na stronę:  www.przeclaw.archiwa.org 

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 587 

Galeria zdjęć:


  • Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu