^
Jesteś tutaj: Strona główna / Dbajmy o porządek wokół nas!

Dbajmy o porządek wokół nas!

Data powstania: 2022-04-28 15:08
Data modyfikacji: 2022-04-28 15:09

Szanowni Mieszkańcy,

Z niepokojem obserwujemy, że w zatrważającym tempie rośnie liczba zdarzeń dotyczących pozostawiania w różnych miejscach na terenie Naszej Gminy odpadów wielkogabarytowych typu: telewizory, lodówki, obudowy po pralkach itp. Niestety w ostatnim czasie dotarła do Urzędu Miejskiego informacja o kolejnym tego typu zdarzeniu na terenie Łączek Brzeskich. Burmistrz Przecławia Renata Siembab podjęła decyzję o natychmiastowym zebraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich do odpowiedniego podmiotu celem ich utylizacji. Ponadto podjęła kroki zmierzające do ustalenia osób, które dokonały tego nagannego czynu stosownie do art. 26 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, art.154 § 2 ustawy z dnia 20 maja 1979 r kodeks wykroczeń. oraz art. 91 pkt 33 lit. a ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.  Przy czym należy nadmienić, że za utylizację porzuconych odpadów gmina zapłaci z puli pieniędzy zebranych w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, czyli z ponoszonych przez Państwa opłat.

Apelujemy do wszystkich Mieszkańców o zaangażowanie w  utrzymywanie porządku i czystości wokół siebie, mając na względzie zarówno czyste środowisko, jak i zdrowie nas samych! Zachowanie sprawców zaśmiecania jest bezsprzecznie naganne i będzie z całą mocą tępione. Przypominamy, że wszelkie odpady komunalne należy umieszczać w pojemnikach do tego przystosowanych lub oddać w PSZOK.

Szanowni Państwo! Wszystkim, którzy troszczą się o swoje otoczenie, składamy serdeczne podziękowania.  Dbajmy o nasze najbliższe środowisko, a przez to też o siebie i swoich bliskich.

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 91 

Galeria zdjęć:


  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!
  • Dbajmy o porządek wokół nas!Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu