^
Jesteś tutaj: Strona główna / Dzięki dofinansowaniu z POPC w zasięgu światłowodowej sieci WDM znajdzie się ponad 12 tys. gospodarstw domowych i 102 jednostki oświatowe.

Dzięki dofinansowaniu z POPC w zasięgu światłowodowej sieci WDM znajdzie się ponad 12 tys. gospodarstw domowych i 102 jednostki oświatowe.

Data powstania: 2019-03-19 08:39
Data modyfikacji: 2019-03-19 09:07


Dzięki dofinansowaniu z POPC w zasięgu światłowodowej sieci WDM znajdzie się ponad 12 tys. gospodarstw domowych i 102 jednostki oświatowe.

Planowana inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla programu dofinansowanego z działania 1.1 POPC (trzeci konkurs) „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Oznacza to, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane  w ramach projektu Program Operacyjny Polska Cyfrowa na terenach powiatu dębickiego oraz mieleckiego.

Budowa nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, umożliwi użytkownikom dostęp do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Usługa dostępna będzie dla użytkowników indywidualnych, przedsiębiorców oraz placówek oświatowych.

Ważnym społecznie celem projektu POPC jest dostarczenie szybkiego internetu na potrzeby Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej stawiając przy tym na rozwój umiejętności, m.in. dzieci, nauczycieli, seniorów, ale także profesjonalnych programistów.

WDM zainwestuje miliony zł w budowę ponad 1000 km sieci światłowodowych. Powstała sieć zapewni możliwość podłączenia do niezawodnego i szybkiego internetu tysięcy gospodarstw domowych.

Więcej informacji na stronie www poświęconej projektowi: https://popc.wdm.pl/

 

 

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 1034


 

Pliki do pobrania:


Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu