^
Jesteś tutaj: Strona główna / KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DZIKICH ZWIERZĄT

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DZIKICH ZWIERZĄT

Data powstania: 2021-03-11 12:03
Data modyfikacji: 2021-03-11 12:04

 

W związku z informacją Wojewody Podkarpackiego w sprawie coraz częstszych przypadków kontaktu człowieka z dzikimi zwierzętami w tym niedźwiedziami, wilkami, dzikami itp. co wynika ze wzmożonej aktywności polegającej na ich zbliżaniu się do obszarów zamieszkałych przez człowieka w poszukiwaniu żywności, a stwarzających potencjalne zagrożenie dla ludzi zwracamy się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji o przypadkach pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo do Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Przecławiu telefonicznie, tel. 17 2276728 lub mailowo na adres: urzadmiejski@przecław.org (informacje w postaci notatek, zgłoszeń, zdjęć).

Jednocześnie przypominamy o konieczności zapewnienia opieki nad psami domowymi, o obowiązującym zakazie puszczania psów luzem bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna, a także o zakazie puszczania psów w luzem w lesie. Ponadto przypominamy o odpowiednim zabezpieczaniu pojemników na odpadki przed dostępem zwierząt w obszarach, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta.

Unikanie bliskich spotkań człowieka ze zwierzętami dziko żyjącymi oraz odpowiednie zachowanie w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu jest najskuteczniejszą formą zapewnienia bezpieczeństwa.

„Trzeba zaznaczyć, że zdrowy wilk, bez zaburzeń, nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Jego instynkt nakazuje mu zachowanie dystansu, bowiem strach przed człowiekiem jest dla wilka naturalny. Każde inne zachowania tego dzikiego zwierzęcia względem człowieka musi być jednak potraktowane jako potencjalnie niebezpieczne.”

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

http://rzeszow.rdos.gov.pl/wilk-lub-niedzwiedz-pod-domem-co-robic

http://rzeszow.rdos.gov.pl/dzialania-gdos-zgodne-z-rekomendacjami-naukowcow

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 265 

Galeria zdjęć:


  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DZIKICH ZWIERZĄTPytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu