^
Jesteś tutaj: Strona główna / KOMUNIKAT NR 3 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA

KOMUNIKAT NR 3 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA

Data powstania: 2019-11-21 10:45
Data modyfikacji: 2019-11-21 10:46

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody próbek pobranych w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 19 listopada 2019 r. z wodociągu sieciowego Tuszyma zaopatrującego miejscowości Przecław, Błonie, Tuszyma, Kiełków, Wyłów, Zaborcze, Łączki Brzeskie, Podole, Biały Bór, Dobrynin jakość wody uległa znacznej poprawie. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Niniejszy komunikat zmienia komunikat z dnia 19 listopada 2019 r. w sprawie braku przydatności wody do spożycia przez ludzi dla miejscowości Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma z wodociągu sieciowego Tuszyma.

Komunikat Nr 3 z dnia 21 listopada 2019 r. nie zmienia komunikatu Nr 2 z dnia 19 listopada 2019 r. dla mieszkańców miejscowości Rzemień. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, informuje, że w kontrolnych badaniach jakości wody z wodociągu sieciowego Tuszyma zaopatrującego miejscowość: Rzemień w dalszym ciągu stwierdza się obecność bakterii grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia dla mieszkańców nawet po przegotowaniu!

W dalszym ciągu trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla całego obszaru Gminy Przecław.

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 1904 

Galeria zdjęć:


  • KOMUNIKAT NR 3 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu