^
Jesteś tutaj: Strona główna / KOMUNIKAT NR 5 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA

KOMUNIKAT NR 5 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA

Data powstania: 2019-11-27 11:43
Data modyfikacji: 2019-11-27 11:45

Na podstawie analizy sprawozdań z badań próbek wody, pobranych w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 25 listopada 2019 r. na stacji uzdatniania wody oraz w stałych punktach monitoringowych, dotyczących parametrów mikrobiologicznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu

informuje, że

dla mieszkańców miejscowości Kiełków

Woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu! z powodu stwierdzenia obecność bakterii - Enterokoków (1 jtk w 100 ml wody). Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

UWAGA: Woda dopuszczona może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Komunikat Nr 5 z dnia 27 listopada 2019 r. nie zmienia komunikatu Nr 4 z dnia 25 listopada 2019 r. w sprawie spożycia wody po przegotowaniu przez ludzi dla miejscowości Przecław, Rzemień, Błonie, Podole, Zaborcze, Wyłów, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Biały Bór i Tuszyma z wodociągu sieciowego Tuszy ma.

Woda nadaje się do spożycia dla mieszkańców po przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do. przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schłodzenia pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

W dalszym ciągu trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla całego obszaru Gminy Przecław.

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 2042 

Galeria zdjęć:


  • KOMUNIKAT NR 5 SKIEROWANY DO KONSUMENTÓW WODY Z WODOCIĄGU SIECIOWEGO TUSZYMA
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu