^
Jesteś tutaj: Strona główna / Koncert Kolęd w SDK Tuszyma!

Koncert Kolęd w SDK Tuszyma!

Data powstania: 2016-02-04 12:11
Data modyfikacji: 2016-02-04 12:36

W koncercie zaprezentowali się członkowie Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław oraz dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia wokalno-muzyczne. Wszyscy wykonawcy swoje umiejętności doskonalą pod okiem instruktorów, Piotra Rysiewicza- Młodzieżowa Orkiestra, Stanisława Pazdana-keyboard, gitara, śpiew oraz Bartłomiej Prucnal- instrumenty dęte drewniane. Dla większości wykonawców Młodzieżowej Orkiestry był to pierwszy publiczny koncert. Wydarzenie to było świetną okazją do prezentacji umiejętności gry nabytych podczas zaledwie trzymiesięcznej nauki. Zespół swoją działalność rozpoczął w październiku 2015 roku i liczy 22 członków w wieku od 8 do 18 lat, spośród których na koncercie zagrało 12 osób na różnych instrumentach m.in. trąbka, waltornia, puzon, saksofon altowy, klarnet, flet poprzeczny. Repertuar koncertu stanowiły głownie kolędy zarówno w wersji instrumentalnej, jak i wokalnej. Mogliśmy również usłyszeć znane zagraniczne utwory o tematyce świątecznej. Podczas koncertu prezentowały się również zespoły w rożnej konfiguracji, zespoły wokalno-instrumentalne oraz występ oktetu instrumentalnego.

Koncert zgromadził liczną publiczność, która zapełniła salę widowiskową Domu Kultury w Tuszymie. Wśród widowni oprócz rodzin samych młodych artystów byli przedstawiciele władz lokalnych na czele z Burmistrzem Przecławia Ryszardem Wolaninem, z którego inicjatywy zawiązała się Młodzieżowa Orkiestra. Swoją obecnością zaszczycili nas również: radny powiatu mieleckiego Mariusz Barnaś oraz radny gminy Przecław Stanisław Moździoch wraz z małżonką.

Tego typu wydarzenia są wspaniałą okazją promocji zajęć muzycznych prowadzonych w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie. Obecnie na zajęciach u Pana Stanisława Pazdana uczy się 47 osób na instrumentach takich jak pianino, keyboard, gitara oraz na lekcjach śpiewu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach.

Tekst i zdjęcia SDK Tuszyma

Galeria zdjęć:

http://galeria.sdktuszyma.nazwa.pl/koncert-koled-w-sdk-w-tuszymie/

 
Autor: 1 Redaktor
 
Ilość wyświetleń: 827Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Tłumacz Migowy

Dodatek węglowy

Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław


 Skrytki ePUAP:

/umprzeclaw/skrytka

/umprzeclaw/SkrytkaESP


Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych
Projekty POPC

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu