^
Jesteś tutaj: Strona główna / Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!

Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!

Data powstania: 2020-07-10 12:53
Data modyfikacji: 2020-07-10 12:54

Dzisiaj, 10 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego pani Burmistrz Renata Siembab uczestniczyła w towarzystwie Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przecławiu Sp. z o. o. pana Krzysztofa Szostaka w konferencji z udziałem pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, pani Jolanty Sawickiej, Wicewojewody Podkarpackiego, pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa, gdzie odebrała decyzję o zapewnieniu dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa przedsięwzięcia pn. „Budowa kontenerowej stacji podnoszenia ciśnienia ze stalowym zbiornikiem wolnostojącym o poj. 150 m3 wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury, likwidacja stacji podnoszenia ciśnienia w istniejącym budynku technicznym oraz budową instalacji fotowoltaicznej do 50 kW". Można uznać to za wyjątkowy sukces, ponieważ niewielu gminom jak do tej pory udaje się otrzymać takie dofinansowanie rok po roku.

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 150 m3 oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50kW,
w miejsce starej, która jest w katastrofalnym stanie technicznym. Będzie to bardzo nowoczesny obiekt, zapewniający dostawy wody dla 6 tysięcy mieszkańców naszej gminy w sposób bezpieczny
i z odpowiednim ciśnieniem. Pierwszym etapem głębokiej modernizacji sieci była wymiana urządzeń Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją zakończona 30 czerwca.

Realizacja zadania stanowi wsparcie procesu infrastruktury krytycznej wodociągowej gminnego wodociągu w Tuszymie w niebagatelnej kwocie 998 962,00 zł, koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1 mln 200 tys. zł. Inwestycja, będąca elementem zrównoważonego rozwoju małych obszarów wiejskich będzie zrealizowana już w roku bieżącym.

Pragniemy podziękować osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do tego, że po raz drugi środki specjalne rządu trafiają do naszej gminy: panu Mateuszowi Morawieckiemu Premierowi RP, pani Minister Jarosińskiej-Jedynak, pani Ewie Leniart Wojewodzie Podkarpackiemu wraz ze współpracownikami oraz panu Władysławowi Ortylowi Marszałkowi Województwa i panu Fryderykowi Kapinosowi Posłowi RP ziemi mieleckiej.

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 505 

Galeria zdjęć:


  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!
  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!
  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!
  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!
  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!
  • Mamy dofinansowanie instalacji hydroforowej!Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
Projekt PSeAP
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu