Urząd Miejski w Przecławiu

Monitoring na parkingu przy Szkole Podstawowej Tuszyma
 • Start|
 • Monitoring na parkingu przy Szkole Podstawowej Tuszyma

Monitoring na parkingu przy Szkole Podstawowej Tuszyma

  Formularz:


  Osoba: Dariusz Ż.

  Temat:  Monitoring na parkingu przy Szkole Podstawowej Tuszyma

  Pytanie: Dzień dobry Pani Burmistrz, piszę w sprawie monitoringu na parkingu przy szkole podstawowej w Tuszymie. Dzisiaj zdarzyło się akurat tak, że była u nas Policja z pytaniami czy dysponujemy monitoringiem w celu udostępnienia nagrań z 12 listopada br kiedy to doszło do kradzieży roweru, który był przypięty do stojaków. Z moich obserwacji, rozmów z sąsiadami i rodzicami w szkole widać, że w okresie pozalekcyjnym teren szkoły i infrastruktury sportowej jest mocno uczęszczany przez młodzież i nie tylko (i dobrze bo po to ta infrastruktura jest). Jednak w opinii wielu dochodzi niekiedy do wątpliwych zachowań przez niektórych użytkowników tych dóbr gminnych, w tym zachowań, co do których nie ma wątpliwości, że powinna się zająć Policja. Dyrekcja szkoły mówi, że monitoringiem objęty jest teren szkoły, ale niestety nie parking, który chyba należy traktować jako gminny (piszę chyba bo szczerze mówiąc nie wiem jak go traktować). Nie zmienia to jednak faktu, że monitoringu na parkingu nie ma, a w mojej opinii (i nie tylko w mojej) jest on niezbędny w celu zwiększenia bezpieczeństwa wokół szkoły. Sprawny monitoring na pewno pomógłby w sytuacjach gdzie należy się "cofnąć" do pewnych zdarzeń (jak w przypadku skradzionego roweru). Czy Pani zdaniem wykonanie monitoringu wokół szkoły ze środków gminnych lub innych pozyskanych przez gminę w stosunkowo rozsądnym czasie jest możliwe? A może coś się dzieje już w tym temacie (np. modernizacja i rozbudowa monitoringu szkoły bo ten obecny podobno też jest wątpliwej jakości)? Będę wdzięczny za odpowiedź. Z poważaniem Dariusz 


   Odpowiedź:


  Szanowny Panie,

  Informujemy, że w chwili obecnej parking przy Szkole Podstawowej nie jest objęty monitoringiem. Trwają prace nad projektem przebudowy ZSP w Tuszymie, gdzie przewiduje się również wykonanie w/w monitoringu jako elementu inwestycji.

  Zapraszamy również do kontaktu z sołtysem i uczestnictwa w zebraniach wiejskich. Istnieje możliwość zgłoszenia inicjatywy w ramach Funduszu Sołeckiego lub Budżetu Obywatelskiego.

   

  Z poważaniem,

  Zastępca Burmistrza Przecławia

  Grzegorz Skrzypek

   


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze