Urząd Miejski w Przecławiu

Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”
 • Start|
 • Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”

Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”

  Fundacja Fundusz Lokalny SMK z Koćmierzowa, 24 listopada 2016 roku obchodziła swoje 5-lecie istnienia i bardzo aktywnej działalności, zrealizowane liczne programy i projekty. Fundację Fundusz Lokalny SMK ustanowiło w 2011 roku 12 liderów społecznych z powiatów: sandomierskiego, tarnobrzeskiego i stalowolskiego oraz Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień” – znane z wieloletniej, aktywnej działalności.

       Uroczystość odbyła się w Wydrzy, w myśliwskim domku Koła Łowieckiego „Leśnik” z Tarnobrzega, który służy jako miejsce edukacji ekologicznej dzieci
  i młodzieży.

      Na tą uroczystość przybyli wieloletni partnerzy i przyjaciele Fundacji, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy od Prezesa Fundacji - Stanisława Baski oraz wiceprezesa – Roberta Bąka.

      Zostały także zaproszone organizacje pozarządowe z terenu działalności Fundacji Fundusz Lokalny SMK oraz terenu województwa podkarpackiego, które uczestniczyły w programie Działaj Lokalnie oraz w latach 2014 - 2016  realizowały projekty w ramach programu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” z projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.  

       Zostało nagrodzonych  5 stowarzyszeń i Wolontariuszka w trzech kategoriach: „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO – AAO”;  „Najlepiej wypromowana aktywność obywatelska programu DL i FIO – AAO”;  „Najlepszy młodzieżowy wolontariusz inicjatywy programu DL i FIO – AAO”.

      Nagrodę główną w kategorii „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO – AAO” otrzymało Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia, które otrzymało dyplom i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł.

      Nagrodę odebrała Prezes Zarządu – Józefa Krzak.

     Stowarzyszenie „Przecławki Krąg”, z powiatu mieleckiego, realizator inicjatywy współfinansowanej z projektu FIO - Akademia Aktywnych Obywateli. Stowarzyszenie zrealizowało inicjatywę „Zatrzymać smaki z przeszłości tradycyjnego chleba” na terenie Gminy Przecław i województwa podkarpackiego. W trakcie działań przeprowadzono m.in.  4 warsztaty, gdzie uczono się piec broziaki, bułki drożdżowe i chleb według tradycyjnych receptur stosowanych z pokolenia na pokolenie na Ziemi Przecławskiej. Po zakończeniu projektu Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” jeszcze wielokrotnie w latach
  2015 - 2016 przeprowadzało warsztaty pieczenia chleba dla dzieci, mieszkańców Przecławia i Gminy Przecław oraz seniorów.

     Józefie Krzak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia  towarzyszyły panie: Irena Wilk, Albina Bogdan, Zofia Markulis, Danuta Rusin oraz Pani Monika Skowrońska – Ziomek. Panie w krótkiej prezentacji przedstawiły działalność Stowarzyszenia i kontynuację inicjatywy
  wypiekania chleba wg tradycyjnych receptur.

        Prezes w swoim wystąpieniu podkreśliła, ze nie byłoby tylu osiągnięć Stowarzyszenia, gdyby nie wspólny wysiłek członkiń i pomocy ze strony Burmistrza Przecławia – Pana Ryszarda Wolanina za co serdecznie dziękujemy.

   


  Galeria zdjęć:

  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg


  Pliki do pobrania:


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Goniec Przecławski

  Unia Europejska

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Projekty POPC