^
Jesteś tutaj: Strona główna / Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”

Nagroda dla Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”

Data powstania: 2016-11-29 12:09
Data modyfikacji: 2016-11-29 12:09

Fundacja Fundusz Lokalny SMK z Koćmierzowa, 24 listopada 2016 roku obchodziła swoje 5-lecie istnienia i bardzo aktywnej działalności, zrealizowane liczne programy i projekty. Fundację Fundusz Lokalny SMK ustanowiło w 2011 roku 12 liderów społecznych z powiatów: sandomierskiego, tarnobrzeskiego i stalowolskiego oraz Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień” – znane z wieloletniej, aktywnej działalności.

     Uroczystość odbyła się w Wydrzy, w myśliwskim domku Koła Łowieckiego „Leśnik” z Tarnobrzega, który służy jako miejsce edukacji ekologicznej dzieci
i młodzieży.

    Na tą uroczystość przybyli wieloletni partnerzy i przyjaciele Fundacji, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy od Prezesa Fundacji - Stanisława Baski oraz wiceprezesa – Roberta Bąka.

    Zostały także zaproszone organizacje pozarządowe z terenu działalności Fundacji Fundusz Lokalny SMK oraz terenu województwa podkarpackiego, które uczestniczyły w programie Działaj Lokalnie oraz w latach 2014 - 2016  realizowały projekty w ramach programu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” z projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.  

     Zostało nagrodzonych  5 stowarzyszeń i Wolontariuszka w trzech kategoriach: „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO – AAO”;  „Najlepiej wypromowana aktywność obywatelska programu DL i FIO – AAO”;  „Najlepszy młodzieżowy wolontariusz inicjatywy programu DL i FIO – AAO”.

    Nagrodę główną w kategorii „Najlepsza kontynuacja programu DL i FIO – AAO” otrzymało Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia, które otrzymało dyplom i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł.

    Nagrodę odebrała Prezes Zarządu – Józefa Krzak.

   Stowarzyszenie „Przecławki Krąg”, z powiatu mieleckiego, realizator inicjatywy współfinansowanej z projektu FIO - Akademia Aktywnych Obywateli. Stowarzyszenie zrealizowało inicjatywę „Zatrzymać smaki z przeszłości tradycyjnego chleba” na terenie Gminy Przecław i województwa podkarpackiego. W trakcie działań przeprowadzono m.in.  4 warsztaty, gdzie uczono się piec broziaki, bułki drożdżowe i chleb według tradycyjnych receptur stosowanych z pokolenia na pokolenie na Ziemi Przecławskiej. Po zakończeniu projektu Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” jeszcze wielokrotnie w latach
2015 - 2016 przeprowadzało warsztaty pieczenia chleba dla dzieci, mieszkańców Przecławia i Gminy Przecław oraz seniorów.

   Józefie Krzak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia  towarzyszyły panie: Irena Wilk, Albina Bogdan, Zofia Markulis, Danuta Rusin oraz Pani Monika Skowrońska – Ziomek. Panie w krótkiej prezentacji przedstawiły działalność Stowarzyszenia i kontynuację inicjatywy
wypiekania chleba wg tradycyjnych receptur.

      Prezes w swoim wystąpieniu podkreśliła, ze nie byłoby tylu osiągnięć Stowarzyszenia, gdyby nie wspólny wysiłek członkiń i pomocy ze strony Burmistrza Przecławia – Pana Ryszarda Wolanina za co serdecznie dziękujemy.

 

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 864 

Galeria zdjęć:


  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg
  • Nagroda dla Stowarzyszenia Przecławski Krąg


 

Pliki do pobrania:


Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Spis rolny 2020

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
Projekt PSeAP
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu