^
Jesteś tutaj: Strona główna / OPIEKA WYTCHNIENIOWA - EDYCJA 2023

OPIEKA WYTCHNIENIOWA - EDYCJA 2023

Data powstania: 2023-03-17 10:50
Data modyfikacji: 2023-03-17 10:52

Miło nam poinformować, że Burmistrz Przecławia Renata Siembab podpisała umowę na realizację przez Gminę Przecław Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Program będzie współfinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego w wysokości 47 872,00 zł.

Celem Programu "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2023 jest realizacja usługi opieki wytchnieniowej dla członków rodzin – opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Uczestnik programu za usługę opieki wytchnieniowej nie ponosił będzie jakiejkolwiek odpłatności.

Dzięki realizacji Programu opiekunowie dysponować będą czasem, który będą mogli przeznaczyć na odpoczynek i regenerację oraz załatwienie niezbędnych spraw. W tym czasie członek ich rodziny, który wymaga szczególnego całodziennego wsparcia, otrzyma pomoc ze strony profesjonalnego opiekuna niepełnosprawnych, posiadającego wszelkie stosowne kwalifikacje i doświadczenie w wymaganym zakresie. Opieka wytchnieniowa będzie realizowana w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.

Zgodnie z założeniami Programu „Opieki wytchnieniowej” w Gminie Przecław, wsparciem w 2023 r. objętych będzie co najmniej 13 opiekunów osób dorosłych, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, oraz 3 opiekunów dzieci w wieku do 16 roku życia, legitymujących się orzeczeniami o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: o konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby oraz stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Ponadto oferta zakłada, że na rzecz tych rodzin wykonach zostanie łącznie 1544 godziny usług opieki wytchnieniowej. Program będzie realizowany do 31.12.2023 r.

 

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 85 

Galeria zdjęć:


  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA - EDYCJA 2023Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Tłumacz Migowy

Dodatek węglowy

Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław


 Skrytki ePUAP:

/umprzeclaw/skrytka

/umprzeclaw/SkrytkaESP


Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych
Projekty POPC

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu