^
Jesteś tutaj: Strona główna / ORSZAK TRZECH KRÓLI 2022

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2022

Data powstania: 2021-12-30 09:08
Data modyfikacji: 2021-12-30 09:09

W czwartek  6 stycznia 2022 roku, od godz. 12.30  Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie organizuje na Rynku w Przecławiu Orszak Trzech Króli.

Orszaki Trzech Króli 2022 odbędą się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Jest to fragment kolędy "Z narodzenia Pana", która powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie  ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i poza jej granicami, ponownie wyjdzie z kolędami poza świątynie, poza rodzinne domy.

W organizację widowiska w Przecławiu włączyły się zarówno osoby fizyczne jak i lokalne organizacje pozarządowe z terenu Gminy Przecław. Partnerem przedsięwzięcia jest również Dom Kultury w Przecławiu.

Od wielu lat przy okazji Orszaku Trzech Króli organizowana jest zbiórka pieniędzy na cele dobroczynne. Tym razem zebrane fundusze trafią na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii. Placówka znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm i jest otoczona slumsami. Uczęszcza do niej 450 uczniów, którzy uczą się elektryki, fotowoltaiki, hydrauliki oraz mechaniki pojazdów. 70 proc. zajęć prowadzonych jest w pracowniach, gdzie szkoli się umiejętności praktyczne. Wielu uczniów otrzymuje zatrudnienie jeszcze w trakcie trwania kursów. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia 10 stanowisk szkoleniowych (do nauki diagnostyki silników samochodowych i sprzętu do nauki wyszukiwania usterek w silnikach samochodowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, jak i całe rodziny do przyłączenia się do Orszaku i udziału w tych barwnych ulicznych jasełkach oraz do wspólnego kolędowania na Rynku w Przecławiu, a także na słodki poczęstunek w Klubie Seniora +.

 

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 118 

Galeria zdjęć:


  • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2022Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu