^
Jesteś tutaj: Strona główna / Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu

Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu

Data powstania: 2022-01-06 15:09
Data modyfikacji: 2022-01-06 15:09

Po raz kolejny na Rynku w Przecławiu odbył się Orszak Trzech Króli. Trzy królewskie orszaki wędrowały do Stajenki. Orszak Afrykański Króla Baltazara XIV wołał: „Wyśpiewują chwałę – Bogu żywioły”, co ma oznaczać, że całe stworzenie, rośliny i zwierzęta, wszystkie zjawiska przyrodnicze, żywioły, takie jak ogień, woda, wiatr i ziemia,  śpiewają na cześć Pana w dniu jego narodzin. Okrzyk Orszaku Azjatyckiego Króla Melchiora XIV brzmiał: „Radość ludzi – wszędzie słynie”  co świadczyło, że cały świat niech usłyszy o radości tych, którzy uwierzyli w narodzenie Zbawiciela. Z kolei okrzykiem Orszaku Europejskiego były słowa: „Tam witali – w żłobie Pana”, które opowiadają o tych, którzy przybyli do Stajenki i podeszli do żłóbka, żeby powitać leżącego w nim Pana Jezusa. 

Podczas orszaku i wspólnego kolędowania przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na cele dobroczynne. Zebrane fundusze trafią na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii. Placówka znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm i jest otoczona slumsami. Uczęszcza do niej 450 uczniów, którzy uczą się elektryki, fotowoltaiki, hydrauliki oraz mechaniki pojazdów. 70 proc. zajęć prowadzonych jest w pracowniach, gdzie szkoli się umiejętności praktyczne. Wielu uczniów otrzymuje zatrudnienie jeszcze w trakcie trwania kursów. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia 10 stanowisk szkoleniowych (do nauki diagnostyki silników samochodowych i sprzętu do nauki wyszukiwania usterek w silnikach samochodowych.

Inicjatorem tegorocznego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. W organizację widowiska włączyły się także osoby fizyczne jak i lokalne organizacje pozarządowe z terenu Gminy Przecław. Partnerem przedsięwzięcia był również Dom Kultury w Przecławiu.

 

 
Autor: Piecuch Sabina
 
Ilość wyświetleń: 280 

Galeria zdjęć:


  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu
  • Orszak Trzech Króli 2022 w Przecławiu


 

Pliki do pobrania:


Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu