^
Jesteś tutaj: Strona główna / Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „GODI” Godlewskiego

Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „GODI” Godlewskiego

Data powstania: 2022-10-21 14:17
Data modyfikacji: 2022-10-21 14:19

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „GODI” Godlewskiego z Lublina, 28 października o godzinie 17:00. Podczas wernisażu odbędzie się także promocja tomiku wierszy Anny Kaszub pt. „IMPROMPTU”.

Kilka słów o naszych ARTYSTACH:

Wojciech Kaszub ukończył studia plastyczne na UMCS w Lublinie. Od dwudziestu trzech lat jest nauczycielem plastyki. Jego obrazy możemy spotkać m.in. w kościołach, a piękne murale zdobią przestrzeń naszej Gminy i nie tylko. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "RĘDZINY" . Swoją pasję patriotyczno – społeczną dokumentuje w obrazach, działalności Stowarzyszenia, a także w Jednostce Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, której jest członkiem.

Adam „GODI” Godlewski urodzony w 1975 roku. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Miłośnik Sztuk Pięknych, przyrody i architektury zabytkowej. Od siedmiu lat pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lublinie na stanowisku instruktora terapii zajęciowej – prowadzi rehabilitację osób z niepełnosprawnością psychiczną. W wolnej chwili podróżuje i zwiedza obiekty architektoniczne – zamki, pałace m.in. na terenie Polski oraz wykonuje na zamówienie prace artystyczne różnymi technikami. Ulubioną techniką malarską Adama Godlewskiego jest sucha pastel.

Anna Kaszub – nauczyciel muzyki i plastyki. Prowadziła m.in. Chór „Melodia” w Mielcu oraz Chór przy parafii WNMP w Przecławiu. Jest członkiem Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” i Jednostki Strzeleckiej 2093 im. Gen. Broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "RĘDZINY", którego także jest członkiem,  rozbudza i wspiera inicjatywę Anny Kaszub na rzecz rozwoju społeczno – kulturalnego. Dzięki prowadzonej przez Stowarzyszenie „Rędziny” działalności wydawniczej została wydana książka pt. ”IMPROMPTU” z Jej poezją.

Partnerzy wydarzenia:
Hej Mielec
Korso Mieleckie

 
Autor: Piecuch Sabina
 
Ilość wyświetleń: 177 

Galeria zdjęć:


  • Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama GODI GodlewskiegoPytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Tłumacz Migowy

Dodatek węglowy

Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych
Projekty POPC

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu