^
Jesteś tutaj: Strona główna / Praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Mieleckim

Praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Mieleckim

Data powstania: 2020-03-20 13:27
Data modyfikacji: 2020-03-20 13:36

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), Starosta informuje o zawieszeniu w udzielaniu porad osobiście w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Mieleckiego.

Zawieszenie porad obowiązuje od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania.

Porady będą udzielane za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, email) w godzinach pracy punktów.

W razie komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem składa za pośrednictwem e-mail wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Wnioski proszę o przesłanie na adres e-mail: npp@powiat-mielecki.pl. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 17 78 00 416.

W przypadku przekazania anonimowej opinii o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim (karta B), stanowiącej załącznik do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (Dz. U. z 2018 roku,
poz. 2492) proszę o przesłanie opinii na adres Starostwa Powiatowego w Mielcu,
ul. Wyspiańskiego 6, 39 – 300 Mielec lub na adres e-mail: npp@powiat-mielecki.pl.

Wzór oświadczenia z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość oraz karta pomocy B znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Mielcu w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna (https://powiat-mielecki.pl/wydzial-edukacji-zdrowia-i-spraw-spolecznych/nieodplatna-pomoc-prawna)

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 136Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Budżet Obywatelski

Spis rolny 2020

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
Projekt PSeAP
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu