^
Jesteś tutaj: Strona główna / Przecław walczy o studio nagraniowe!

Przecław walczy o studio nagraniowe!

Data powstania: 2022-10-21 14:21
Data modyfikacji: 2022-10-21 14:21

Dom Kultury w Przecławiu ma szansę utworzyć studio nagraniowe dzięki wsparciu Fundacji Lotto. Właśnie ogłoszone zostały wyniki pierwszego etapu konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, w którym przecławska instytucja, jako jedna z pięciu na Podkarpaciu, została zakwalifikowana do kolejnego etapu: głosowania internautów, które trwa do 20 listopada.
               Program Fundacji Lotto wspiera realizacje projektów infrastrukturalnych na budowę lub remont oraz zakup niezbędnego wyposażenia obiektów sportowych i kulturalnych. Przecławski Dom Kultury przygotował projekt na adaptację pomieszczeń i zakup niezbędnego wyposażenia, dzięki którym powstałoby studio nagraniowe. – Czas pandemii umocnił rolę zdalnych konkursów dla młodych artystów z wykorzystaniem nagrań audio-video jako materiału zgłaszanego do przesłuchań. Taka formuła, mimo zakończenia okresu izolacji epidemicznej, wciąż jest wykorzystywana przez organizatorów konkursów i przeglądów skierowanych do młodych instrumentalistów i wokalistów – powiedział Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu. – Niestety instytucje takie jak domy kultury, szkoły, przedszkola, ogniska muzyczne oraz ośrodka opieki nad ludźmi starszymi nie były i nie są wciąż przygotowane do nagrań, które w pełni ukazałyby umiejętności i talent artystów. Dlatego postanowiliśmy postarać się o dofinansowanie umożliwiające powstanie studia nagraniowego w naszej instytucji – dodał. W przecławskim Domu Kultury funkcjonują zespoły i wokaliści, którzy także mogliby skorzystać z możliwości zarejestrowania swoich wykonań utworów, a następnie zaprezentować szerszej publiczności, np. w portalach społecznościowych.
               W pierwszym etapie konkursu Fundacji Lotto wnioski o dofinansowanie były analizowane pod względem formalnym oraz oceniana była ich atrakcyjność. W każdym z województw do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało po pięć projektów. – Cieszymy się niezwykle z tego, że wciąż jesteśmy w grze. Teraz jednak niezwykle trudne zadanie, ponieważ konkurencja na etapie głosowania jest duża – podkreśla Krzysztof Urbański. – Dlatego też zachęcamy i bardzo prosimy nie tylko mieszkańców gminy Przecław, ale także całego regionu o pomoc w wygranej. Studio, które by powstało służyłoby oczywiście nie tylko przecławianom – powiedział.
               W projekcie złożonym przez Dom Kultury w Przecławiu znalazły się m.in. adaptacja i wytłumienie pomieszczeń, zakup sprzętu, w tym konsolety cyfrowej oraz kamer do nagrań video. Cały projekt warty jest blisko 160 tysięcy złotych, z czego 125 800 zł pochodziłoby z dofinansowania Fundacji Lotto.
               Aby zagłosować na projekt Domu Kultury w Przecławiu należy kupić dowolny produkt Totalizatora Sportowego, a po otrzymaniu kuponu promocyjnego zarejestrować go wraz z głosem na stronie www.gramywygrywamy.pl. Na tej stronie można także znaleźć szczegóły dotyczące głosowania oraz samego konkursu.

 
Autor: Piecuch Sabina
 
Ilość wyświetleń: 113Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Tłumacz Migowy

Dodatek węglowy

Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych
Projekty POPC

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu