^
Jesteś tutaj: Strona główna / Przygotowujemy się do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego

Przygotowujemy się do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego

Data powstania: 2021-09-06 14:24
Data modyfikacji: 2021-09-06 14:24

Również na terenie Gminy Przecław trwają przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Rędziny” projektu "Naród bez przeszłości, bez tradycji, bez kultury, nie jest szanowany przez nikogo" - śladami Kardynała Wyszyńskiego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego, we wtorek 31 sierpnia odbyła się we współpracy z Domem Kultury w Przecławiu projekcja filmu "Prymas. Trzy lata z tysiąca" w reżyserii Teresy Kotlarczyk.

Cały czas trwa proces przygotowania muralu przedstawiającego kardynała Wyszyńskiego na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie – jako, że Szkoła Podstawowa w Tuszymie nosi jego imię. Uroczyste odsłonięcie muralu planowane jest na 17 września.

Kolejne działania Stowarzyszenia  przewidują konkurs plastyczny przygotowany we współpracy z ZSP w Tuszymie dla uczniów klas IV-VIII z terenu naszego województwa oraz warsztaty plastyczne, historyczne i graficzno-fotograficzne dotyczące życia i działalności kardynała, zakończone wystawą przygotowanych prac.

Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie natomiast w ramach zadania  „Przedszkoliada dla Świętego” ma w planach m. in. mini zawody sportowo-rekreacyjne, zajęcia rytmiczno-muzyczne oraz koncert życzeń dla świętego w wykonaniu dzieci przedszkolnych, natomiast przedstawienie muzyczno- teatralne „Tak widzę świętego” w wykonaniu starszych dzieci z SP w Tuszymie.

GBP w Przecławiu - filia w Tuszymie ogranizuje quiz internetowy pt” Kardynał Stefan Wyszyński-Prymas Tysiąclecia", tym samym również włączając się w przygotowania do kanonizacji Prymasa. Konkurs organizowany jest w dniach od 6-10 września 2021 r. Ogłoszenie wyników 13 września 2021 r. do godz. 13:00. Więcej informacji na FB Biblioteki w Tuszymie.

Informacje na temat wydarzeń udostępnione zostały w Radiu Rzeszów w audycji "W ogrodzie wiary" w zeszłą niedzielę. Publikujemy nagranie audycji w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy lokalną społeczność do uczestnictwa w tych wydarzeniach!

 

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 409 

Galeria zdjęć:


  • logo województwa podkarpackiegoPytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu