^
Jesteś tutaj: Strona główna / Przygotowujemy się do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego

Przygotowujemy się do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego

Data powstania: 2021-09-06 14:24
Data modyfikacji: 2021-09-06 14:24

Również na terenie Gminy Przecław trwają przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Rędziny” projektu "Naród bez przeszłości, bez tradycji, bez kultury, nie jest szanowany przez nikogo" - śladami Kardynała Wyszyńskiego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego, we wtorek 31 sierpnia odbyła się we współpracy z Domem Kultury w Przecławiu projekcja filmu "Prymas. Trzy lata z tysiąca" w reżyserii Teresy Kotlarczyk.

Cały czas trwa proces przygotowania muralu przedstawiającego kardynała Wyszyńskiego na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie – jako, że Szkoła Podstawowa w Tuszymie nosi jego imię. Uroczyste odsłonięcie muralu planowane jest na 17 września.

Kolejne działania Stowarzyszenia  przewidują konkurs plastyczny przygotowany we współpracy z ZSP w Tuszymie dla uczniów klas IV-VIII z terenu naszego województwa oraz warsztaty plastyczne, historyczne i graficzno-fotograficzne dotyczące życia i działalności kardynała, zakończone wystawą przygotowanych prac.

Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie natomiast w ramach zadania  „Przedszkoliada dla Świętego” ma w planach m. in. mini zawody sportowo-rekreacyjne, zajęcia rytmiczno-muzyczne oraz koncert życzeń dla świętego w wykonaniu dzieci przedszkolnych, natomiast przedstawienie muzyczno- teatralne „Tak widzę świętego” w wykonaniu starszych dzieci z SP w Tuszymie.

GBP w Przecławiu - filia w Tuszymie ogranizuje quiz internetowy pt” Kardynał Stefan Wyszyński-Prymas Tysiąclecia", tym samym również włączając się w przygotowania do kanonizacji Prymasa. Konkurs organizowany jest w dniach od 6-10 września 2021 r. Ogłoszenie wyników 13 września 2021 r. do godz. 13:00. Więcej informacji na FB Biblioteki w Tuszymie.

Informacje na temat wydarzeń udostępnione zostały w Radiu Rzeszów w audycji "W ogrodzie wiary" w zeszłą niedzielę. Publikujemy nagranie audycji w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy lokalną społeczność do uczestnictwa w tych wydarzeniach!

 

 

 
Autor: Knot-Krawczyk Monika
 
Ilość wyświetleń: 250 

Galeria zdjęć:


  • logo województwa podkarpackiegoPytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu