Urząd Miejski w Przecławiu

Sprzątanie świata 2017
 • Start|
 • Sprzątanie świata 2017

Sprzątanie świata 2017

  Jak co roku wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata - Polska" jest ona częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów.

  Uczniów podczas sprzątania nie opuszczał dobry humor, a akcja uświadomiła im jak ważne jest i ile trudu wymaga utrzymanie otoczenia w czystości. Pani Skarbnik Gminy Przecław Joanna Krzempek wyposażyła uczestników akcji w rękawice ochronne oraz worki do zbierania i segregowania odpadów, a pracownik Wydziału Podatków, Opłat i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Przecławiu zorganizował odbiór i odpowiednie zagospodarowanie zebranych śmieci.

   


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze