^
Jesteś tutaj: Strona główna / Sprzątanie świata 2017

Sprzątanie świata 2017

Data powstania: 2017-10-23 10:10
Data modyfikacji: 2017-10-23 10:10

Jak co roku wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata - Polska" jest ona częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów.

Uczniów podczas sprzątania nie opuszczał dobry humor, a akcja uświadomiła im jak ważne jest i ile trudu wymaga utrzymanie otoczenia w czystości. Pani Skarbnik Gminy Przecław Joanna Krzempek wyposażyła uczestników akcji w rękawice ochronne oraz worki do zbierania i segregowania odpadów, a pracownik Wydziału Podatków, Opłat i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Przecławiu zorganizował odbiór i odpowiednie zagospodarowanie zebranych śmieci.

 

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 475Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu