^
Jesteś tutaj: Strona główna / Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016

Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016

Data powstania: 2016-01-29 09:06
Data modyfikacji: 2016-01-29 09:10

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy Maraton Sołectw Gminy Przecław. Pierwszą z rozgrywanych konkurencji będzie Turniej „Piłkarzyków”. Konkurencja zostanie przeprowadzona w dniu 31 stycznia 2016r. w budynku na obiektach sportowych w Przecławiu przy ul. Weneckiej. Rozpoczęcie turnieju o godz.10.00. Zbiórka drużyn o godz.9.30. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 marca 2016r. do godz.15.00 w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie. Szczegóły w załączonym regulaminie.

„Maraton" sołectw już po raz piąty organizowany jest na terenie Gminy Przecław. Na początek przybliżmy jego podstawowe założenia i cele. Pomysł zrodził się w roku 2006 podczas spotkania z ówczesnym Wójtem, a dziś Burmistrzem Przecławia Ryszardem Wolaninem, który to notabene był inicjatorem całego przedsięwzięcia. Zorganizowano spotkanie konsultacyjne z Radnymi i Sołtysami gminy Przecław, na którym wypracowano kierunki i ogólne ramy przedsięwzięcia. Jako główny cel Maratonu określono aktywizację i integrację mieszkańców Gminy Przecław, jak i liderów poszczególnych środowisk. Osobą odpowiedzialną za zaplanowanie i realizację całego przedsięwzięcia od I edycji do dnia dzisiejszego jest Robert Darłak z ramienia lokalnych Instytucji Kultury działających na terenie gminy Przecław.

I edycja Maratonu trwała od stycznia do września 2006 roku. Rywalizowano w wielu wydarzeniach kulturalno-sportowo-rekreacyjnych, a w tej edycji było ich 11 tyle ile liczy gmina Przecław sołectw. Czynny udział w Maratonie wzięło udział blisko 500 osób od najmłodszych do najstarszych. I edycję Maratonu, w której rywalizowało 11 sołectw zwyciężyło sołectwo Łączki Brzeskie zdobywając 93,5pkt., wyprzedzając sołectwo Tuszyma - 92,5pkt.

II edycję drugi raz z rzędu wygrywa sołectwo Łączki Brzeskie, które to zwyciężyło spośród 10 drużyn. Jedna drużyna mniej z 11 sołectw wynika z faktu połączenia się dwóch najmniej licznych sołectw gminy tj. Wylowa i Zaborcza. Podczas II edycji sołectwa rywalizowały już w 19 konkurencjach.

Organizując III edycję „Maratonu" w 2010 roku zdecydowana się już na rozegranie 24 konkurencji. Zwycięskim sołectwem w tej edycji przerywając dotychczasową dominację Łączek Brzeskich było sołectwo Rzemień z dorobkiem 168 pkt.

Jak łatwo zauważyć organizacja dużego turnieju sołectw w Gminie Przecław odbywała się w cyklu dwuletnim, jednak ze względu na kataklizm, jakim była powódź w 2012 roku zdecydowano się odwołać „Maraton". Kolejna IV edycja odbyła się dopiero w 2014 roku w nieco zmienionej formule. Tym razem sołectwa rywalizowały w II etapach podzielone na grupy podczas wydarzeń plenerowych organizowanych w Rzemieniu, grupa A - I etap, Łączkach Brzeskich, grupa B - I etap, w Przecławiu - II etap. Rywalizacja odbywała się w sumie 20 konkurencjach. Zwycięzcą IV edycji „Maratonu" okazało się sołectwo Przecław zdobywając aż 116 pkt. w generalnej klasyfikacji.

 
Autor: 1 Redaktor
 
Ilość wyświetleń: 798 

Galeria zdjęć:


  • Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Tłumacz Migowy

Dodatek węglowy

Deklaracja dostępności

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław


 Skrytki ePUAP:

/umprzeclaw/skrytka

/umprzeclaw/SkrytkaESP


Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Solidarni z Ukrainą

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych
Projekty POPC

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu