Urząd Miejski w Przecławiu

Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016
 • Start|
 • Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016

Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016

  Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy Maraton Sołectw Gminy Przecław. Pierwszą z rozgrywanych konkurencji będzie Turniej „Piłkarzyków”. Konkurencja zostanie przeprowadzona w dniu 31 stycznia 2016r. w budynku na obiektach sportowych w Przecławiu przy ul. Weneckiej. Rozpoczęcie turnieju o godz.10.00. Zbiórka drużyn o godz.9.30. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 marca 2016r. do godz.15.00 w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie. Szczegóły w załączonym regulaminie.

  „Maraton" sołectw już po raz piąty organizowany jest na terenie Gminy Przecław. Na początek przybliżmy jego podstawowe założenia i cele. Pomysł zrodził się w roku 2006 podczas spotkania z ówczesnym Wójtem, a dziś Burmistrzem Przecławia Ryszardem Wolaninem, który to notabene był inicjatorem całego przedsięwzięcia. Zorganizowano spotkanie konsultacyjne z Radnymi i Sołtysami gminy Przecław, na którym wypracowano kierunki i ogólne ramy przedsięwzięcia. Jako główny cel Maratonu określono aktywizację i integrację mieszkańców Gminy Przecław, jak i liderów poszczególnych środowisk. Osobą odpowiedzialną za zaplanowanie i realizację całego przedsięwzięcia od I edycji do dnia dzisiejszego jest Robert Darłak z ramienia lokalnych Instytucji Kultury działających na terenie gminy Przecław.

  I edycja Maratonu trwała od stycznia do września 2006 roku. Rywalizowano w wielu wydarzeniach kulturalno-sportowo-rekreacyjnych, a w tej edycji było ich 11 tyle ile liczy gmina Przecław sołectw. Czynny udział w Maratonie wzięło udział blisko 500 osób od najmłodszych do najstarszych. I edycję Maratonu, w której rywalizowało 11 sołectw zwyciężyło sołectwo Łączki Brzeskie zdobywając 93,5pkt., wyprzedzając sołectwo Tuszyma - 92,5pkt.

  II edycję drugi raz z rzędu wygrywa sołectwo Łączki Brzeskie, które to zwyciężyło spośród 10 drużyn. Jedna drużyna mniej z 11 sołectw wynika z faktu połączenia się dwóch najmniej licznych sołectw gminy tj. Wylowa i Zaborcza. Podczas II edycji sołectwa rywalizowały już w 19 konkurencjach.

  Organizując III edycję „Maratonu" w 2010 roku zdecydowana się już na rozegranie 24 konkurencji. Zwycięskim sołectwem w tej edycji przerywając dotychczasową dominację Łączek Brzeskich było sołectwo Rzemień z dorobkiem 168 pkt.

  Jak łatwo zauważyć organizacja dużego turnieju sołectw w Gminie Przecław odbywała się w cyklu dwuletnim, jednak ze względu na kataklizm, jakim była powódź w 2012 roku zdecydowano się odwołać „Maraton". Kolejna IV edycja odbyła się dopiero w 2014 roku w nieco zmienionej formule. Tym razem sołectwa rywalizowały w II etapach podzielone na grupy podczas wydarzeń plenerowych organizowanych w Rzemieniu, grupa A - I etap, Łączkach Brzeskich, grupa B - I etap, w Przecławiu - II etap. Rywalizacja odbywała się w sumie 20 konkurencjach. Zwycięzcą IV edycji „Maratonu" okazało się sołectwo Przecław zdobywając aż 116 pkt. w generalnej klasyfikacji.


  Galeria zdjęć:

  • Turniej Piłkarzyków w ramach Maratonu Sołectw – V edycja 2016  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Goniec Przecławski

  Unia Europejska

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze