Urząd Miejski w Przecławiu

VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
 • Start|
 • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej

VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej

  30 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszymie odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej.  To kolejna edycja imprezy, której celem jest promowanie tradycji wspólnego śpiewania, wyszukiwanie młodych talentów, popularyzacja zwyczajów ludowych. Tegoroczna biesiada odbywała się pod hasłem „ Ludowa muzyka i kapela serca i umysł rozwesela”. Po trzyletniej przerwie wróciliśmy do imprezy, która wpisała się  na stałe w kalendarz naszych działań. Organizatorami imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszymie i Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie.

  Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrekcję szkoły Mirosława Basarę i Justynę Cyran. Na galę przybyli dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Przecław, nauczyciele oraz reprezentanci ze szkół i przedszkoli. Specjalnymi gośćmi byli również:

  Burmistrz Przecławia Renata Siembab, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przecławiu, Monika Skowrońska-Ziomek, Z-ca Burmistrza, Grzegorz Skrzypek, Radna Rady Miejskiej w Przecławiu, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszymie oraz Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego Anna Szlachetka, Sekretarz Gminy Przecław Janusza Krakowski, Sołtys wsi Tuszyma Ryszard Brzozowski, Z-ca Dyrektora Wydziału Oświatowo - Ekonomicznego Anna Bogdan, Z-ca Prezesa Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszymie, Barbara Kopacz, Pracownik Biblioteki Gminnej Alicja Chmura, Przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Skowron wraz z zastępcą  Joanną Kubik.

  W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy solistów i zespoły, które w tym roku zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Jury w składzie: Pani Renata Siembab, Pan Janusz Krakowski, Pan Grzegorz Skrzypek i Pani Anna Szlachetkę  przyznało główna nagrodę, „Tuszymskiego Kura” uczniom ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich, Szymonowi Skrzypkowi za wykonanie piosenki pt. „Czerwone jabłuszko" oraz zespołowi „Muzyczka” za utwór „Kareta”. Nagrodę na ręce Pani Dyrektor SP w Łączkach Brzeskich Pani Beaty Cudeckiej wręczył Dyrektor Mirosław Basara.

  Wszyscy uczestnicy biesiady otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy i Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. Podziękowania i słodkie upominki otrzymali również nauczyciele, którzy od lat dbają o pielęgnowanie rodzimej tradycji poprzez naukę, realizację projektów, przygotowywanie uroczystości szkolnych i gminnych. Były to panie: Jolanta Borys, Jadwiga Brożyna, Agata Borkowska – Gazda, Lucyna Szczutko, a także sołtys Sołectwa Tuszyma, pan Ryszard Brzozowski. Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli przedstawienie „Czary Mary lasowiackie bajanie” – wykonane przez uczniów naszej placówki i przygotowane w ramach projektu „Ojczysty dodaj do ulubionych”, którego celem była prezentacja zwyczajów lasowiackich związanych z magią i leczeniem.

  Jak przystało na biesiadę, na stołach znalazło się swojskie regionalne jadło: proziaki, ciasta, zupa zalewajka. Koordynatorami spotkania były panie: Agata Borkowska-Gazda, Jadwiga Brożyna, Lucyna Szczutko. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM w Przecławiu, Uniwersytetowi Ludowemu, Kołu Gospodyń Wiejskich w Tuszymie, sklepu Cezar oraz Piekarni „Kiełkowianka”. Podziękowanie kierujemy również nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w przygotowanie imprezy.

   


  Galeria zdjęć:

  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • VI Gminny Przegląd Piosenki Biesiadnej  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze