^
Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

Data powstania: 2021-04-22 14:49
Data modyfikacji: 2021-04-22 14:51

Warsztaty ekologiczne - W dniach 7,12,16 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Przecławiu im. Walerii Szalay – Groele odbyły się warsztaty ekologiczne pod nazwą: „Proszą dzieci – nie pal śmieci!” Warsztaty miały charakter działań praktycznych i dotyczyły właściwej segregacji odpadów oraz udowodnienia, że odpadom można nadać drugie życie. Wszyscy uczestnicy warsztatów, z dużym zaangażowaniem uczyli się segregować i wykorzystywać powtórnie różne odpady.

Gminny konkurs Ekologiczny

28 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Przecławiu im. i. Walerii Szalay – Groele zorganizowano Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Mamy rady na odpady”. W ramach konkursu odbył się turniej wiedzy ekologicznej dla uczniów klas III. Uczniowie, podzieleni na drużyny, wykonywali szereg zadań konkursowych oraz prezentowali wiedzę na temat segregowania odpadów w praktyce. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie, min. rozwiązać krzyżówkę ekologiczną, ułożyć hasła ekologiczne, wyjaśnić definicje związane z prawidłowym gospodarowaniem odpadami.

Ponadto uczniowie klas III, szkół podstawowych z terenu Gminy Przecław, przygotowali piękne, ekologiczne plakaty.”. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać I miejsce uczniom Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni p. M. Drop. Pozostałe szkoły zajęły II równorzędne miejsce.

Ekologiczne Mikołajki

Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez wszystkie dzieci dni w roku. Ten dostojny gość przekroczył w dniu swojego święta próg Szkoły Podstawowej w Przecławiu im. Walerii Szalay – Groele.

Od samego rana było czuć magiczny nastrój i podekscytowanie. Dzieci dekorowały sale, a na korytarzu rozlegały się świąteczne melodie. Uczniowie z niecierpliwością nasłuchiwali dźwięków dzwonków, które miały sygnalizować przybycie ważnego gościa. Dzieci najwidoczniej były w tym roku bardzo grzeczne, ponieważ Święty Mikołaj przybył z ogromną ilościom prezentów. Niestety nie mógł on zostać zbyt długo, gdyż czekało go jeszcze bardzo dużo pracy.

Ale to nie koniec!!! Na dzieci czekało jeszcze mnóstwo innych atrakcji. W tym roku, szkolne mikołajki przybrały nieco inną formę, przygotowane zostały dla nich Ekologiczne Mikołajki. Ich celem było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z tym dniem, ale też kształtowanie nawyków ekologicznych i odpowiedzialności za środowisko w którym żyją.

Ekologiczne Mikołajki miały charakter drużynowych rozgrywek. Podczas nich uczniowie zmierzyli się w turnieju wiedzy oraz konkurencjach sportowych. Uwieńczeniem imprezy było wspólne udekorowanie ekologicznej choinki, która powstała z plastikowych butelek i innych odpadów.

 

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 114Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski


Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu