Urząd Miejski w Przecławiu

Warsztaty ekologiczne
 • Start|
 • Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

  Warsztaty ekologiczne - W dniach 7,12,16 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Przecławiu im. Walerii Szalay – Groele odbyły się warsztaty ekologiczne pod nazwą: „Proszą dzieci – nie pal śmieci!” Warsztaty miały charakter działań praktycznych i dotyczyły właściwej segregacji odpadów oraz udowodnienia, że odpadom można nadać drugie życie. Wszyscy uczestnicy warsztatów, z dużym zaangażowaniem uczyli się segregować i wykorzystywać powtórnie różne odpady.

  Gminny konkurs Ekologiczny

  28 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Przecławiu im. i. Walerii Szalay – Groele zorganizowano Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Mamy rady na odpady”. W ramach konkursu odbył się turniej wiedzy ekologicznej dla uczniów klas III. Uczniowie, podzieleni na drużyny, wykonywali szereg zadań konkursowych oraz prezentowali wiedzę na temat segregowania odpadów w praktyce. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie, min. rozwiązać krzyżówkę ekologiczną, ułożyć hasła ekologiczne, wyjaśnić definicje związane z prawidłowym gospodarowaniem odpadami.

  Ponadto uczniowie klas III, szkół podstawowych z terenu Gminy Przecław, przygotowali piękne, ekologiczne plakaty.”. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać I miejsce uczniom Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni p. M. Drop. Pozostałe szkoły zajęły II równorzędne miejsce.

  Ekologiczne Mikołajki

  Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez wszystkie dzieci dni w roku. Ten dostojny gość przekroczył w dniu swojego święta próg Szkoły Podstawowej w Przecławiu im. Walerii Szalay – Groele.

  Od samego rana było czuć magiczny nastrój i podekscytowanie. Dzieci dekorowały sale, a na korytarzu rozlegały się świąteczne melodie. Uczniowie z niecierpliwością nasłuchiwali dźwięków dzwonków, które miały sygnalizować przybycie ważnego gościa. Dzieci najwidoczniej były w tym roku bardzo grzeczne, ponieważ Święty Mikołaj przybył z ogromną ilościom prezentów. Niestety nie mógł on zostać zbyt długo, gdyż czekało go jeszcze bardzo dużo pracy.

  Ale to nie koniec!!! Na dzieci czekało jeszcze mnóstwo innych atrakcji. W tym roku, szkolne mikołajki przybrały nieco inną formę, przygotowane zostały dla nich Ekologiczne Mikołajki. Ich celem było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z tym dniem, ale też kształtowanie nawyków ekologicznych i odpowiedzialności za środowisko w którym żyją.

  Ekologiczne Mikołajki miały charakter drużynowych rozgrywek. Podczas nich uczniowie zmierzyli się w turnieju wiedzy oraz konkurencjach sportowych. Uwieńczeniem imprezy było wspólne udekorowanie ekologicznej choinki, która powstała z plastikowych butelek i innych odpadów.

   


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze