^
Jesteś tutaj: Strona główna / Zaplanujmy Przecław- niezwykłe warsztaty

Zaplanujmy Przecław- niezwykłe warsztaty

Data powstania: 2020-11-02 08:24
Data modyfikacji: 2020-11-02 08:25

O tym z czego składa się miasto, jak je zaprojektować i jakie są jego elementy przestrzenne uczyli się młodzi mieszkańcy naszej gminy podczas warsztatów „Zaplanujmy Przecław”, które odbyły się w Domu Kultury. Efektem prac jest makieta, która powstała przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy i wykonanych elementów architektonicznych.

Warsztaty przygotowane zostały we współpracy z Urzędem Miejskim w Przecławiu. – Zależało nam by także dzieci i młodzież poznali podstawy planowania przestrzeni miejskiej, tego w jakich odległościach i jak względem siebie powinny być usytuowane budynki, z czego składa się infrastruktura miejska. Wykonana makieta świadczy o tym, że uczestnicy warsztatów przyswoili tę wiedzę na szóstkę – powiedział Grzegorz Skrzypek, zastępca burmistrza Przecławia.

Pod wrażeniem pracy młodych mieszkańców gminy Przecław był także sam instruktor Hubert Pomiankiewicz, który przyznał, że wśród uczestników warsztatów znalazło się kilka talentów. – Widać było nie tylko pasję w tym co robiły podczas zajęć, ale także bogatą wyobraźnię – zaznaczył instruktor. Makietę, która powstała podczas warsztatów można oglądać w budynku Domu Kultury w Przecławiu.

Pomysł warsztatów jest efektem realizowanego przez Urząd Miejski w Przecławiu "Partycypacja w planowaniu" w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego.

 
Autor: Piecuch Sabina
 
Ilość wyświetleń: 146 

Galeria zdjęć:


  • Dzieci wraz z instruktorem projektują wygląd Przecławia na makiecie.
  • Makieta z zaprojektowanym Przecławiem. Budynek, drzewa, ulica, przystanek, kościół.Pytanie do Burmistrza

zdjęcie burmistrza przycisk odpowiedzi na pytania burmistarz


Deklaracja dostępności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kontakt z urzędem

Urząd Miejski w Przecławiu

ul. Kilińskiego 7

39-320 Przecław

 

Tel.: 17 58 13 119
Fax: 17 58 13 116

Koncert Noworoczny 2021

Goniec Przecławski

Unia Europejska

Gmina Przecław

Patronat Burmistrza
Obsługa osób niepełnosprawnych
Odnawialne Źródła Energii
FUNDUSZ SOŁECKI
Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
Fundusz Dróg Samorządowych

KAMERY ONLINE

Stadion Miejski w Przecławiu