Urząd Miejski w Przecławiu

Akcja ZIMA 2021

Akcja ZIMA 2021

  Formularz:


  Osoba: Robert C

  Temat: Akcja ZIMA 2021

  Pytanie: Dzień dobry, Mamy godzinę 12-tą dnia 26 stycznia 2021 roku. Od godzin nocnych dnia 24 stycznia mamy ciągłe opady śniegu w Przecławiu. Tak wiem, że na całym Podkarpaciu pada ale mieszkam i płace podatki w tym miejscu gdzie żyję. Wracając do sprawy, do chwili obecnej ani raz nie dotarł do ul Wspólnej sprzęt do odśnieżania drogi. O posypywaniu nie wspomnę... Przy poprzednich opadach śniegu na początku stycznia , trafił do nas pług JEDEN RAZ!!! Moje pytanie brzmi, kto odpowiada za taki stan rzeczy w naszym mieście? Jak można ani razu na dobę nie przejechać pługiem po asfaltowej ulicy gdy na chwilę obecną mamy około 45 cm śniegu? Jak mamy wyjechać z posesji i dojechać do pracy? Jak w razie nagłej potrzeby dostanie się do nas karetka lub inne służby? Wczoraj MPGiK odbierało worki z odpadami. Jestem pewien , że nie chciałaby Pani być przy tym jak usiłowali wyjechać z pod naszych domów ( sama ulica jest z dość sporym spadkiem ) i co słyszałem na temat gospodarzy tego miejsca gdzie żyjemy. Wierzę, że poleci Pani sprawdzić jak wygląda realizowanie tego zadania w bieżącym roku. Dlaczego jest jak jest i kto za to odpowiada. Proszę o odpowiedź na powyższe pytania.


   Odpowiedź:


  W związku z Pana pytaniem informuję, że za zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Przecław, odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przecławiu, z siedzibą ul. Przemysłowa 10, 39-320 Przecław.  Drogi gminne powinny być utrzymywane zgodnie z III standardem odśnieżania, według którego po ustaniu opadów śniegu śnieg luźny może zalegać do 6 godz. Według Pana opisu upłynęło więcej czasu. W razie wystąpienia opisanej przez Pana sytuacji proszę

  o przekazanie niezwłocznie takiej informacji bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Przecławiu pod nr tel. 17 2276723. Będziemy takie sytuacje sprawdzać i na bieżąco interweniować. 

  Powstanie ewentualnych utrudnień zimowych można zgłaszać bezpośrednio do osoby pełniącej dyżur w Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przecławiu pod numer telefonu 17 5813104.

  Ponadto informuję, że sprawę przekazano do Zakładu Gospodarki Komunalnej w celu wyjaśnienia i wprowadzenia zmian, aby temat nie odśnieżonej drogi nie powtarzał się.

                                                                                      

  Sporządził: Grzegorz Wilaszek

  Z-ca Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze