„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu: wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej i multimedialnej przy fontannie „Podkowa Szczęścia” w Przecławiu w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy Przecław dostępu do infrastruktury rekreacyjno-turystycznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: nowy obiekt infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.
Gmina Przecław zrealizowała projekt pn. „Budowa obiektu małej architektury-fontanny „Podkowa Szczęścia” wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Przecławiu- wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej i multimedialnej”. Projekt zrealizowany został zgodnie z umową o przyznaniu pomocy Nr 00481-6935-UM0910632/17 zawartą w Rzeszowie pomiędzy Województwem Podkarpackim a Gminą Przecław.
Operacja zrealizowana została w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.
W wyniku realizacji operacji osiągnięty został cel: Wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej i multimedialnej przy fontannie „PODKOWA SZCZĘŚCIA” w Przecławiu w celu ułatwienia mieszkańcom Gminy Przecław dostępu do infrastruktury rekreacyjno-turystycznej. Realizowana operacja pozwoliła osiągnąć cel szczegółowy główny dla poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.
Cel został osiągnięty poprzez następujące wskaźniki jego realizacji:
W ramach zadania Gminie Przecław została przyznana na podstawie złożonego wniosku o przyznanie pomocy pomoc w wysokości 82 880,00 zł (słownie złotych: osiemdziesiąt dwa tysiące osiemset osiemdziesiąt złotych zero groszy 00/100) jednak nie wyższej niż 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji.