Urząd Miejski w Przecławiu

Chodnik ul. Wenecka
 • Start|
 • Chodnik ul. Wenecka

Chodnik ul. Wenecka


   Formularz:


  Osoba: Krzysztof Barnaś

  Temat: Chodnik ul. Wenecka 

  Pytanie: Witam -chciałbym sie dowiedzieć kiedy będzie (albo czy będzie kiedykolwiek ) chodnik na ul Weneckiej w stronę Wylowa ,na obecna chwile chodnik jest do skrzyżowania z ul Antracytowa/Leśną - chodniki sa przy każdej innej drodze prowadzacej do miasta Przecław ( Podole , Łaczki Brzeskie , Tuszyma ,Kiełkow )wraz z chodnikami w tych miejscowościach a tu ..... do pewnego momentu i trzeba korzystać z poboczy przy dość ruchliwej drodze


   Odpowiedź:


              W odniesieniu do zapytania z dnia 01.06.2020r informuję, że zarządcą drogi powiatowej ul. Weneckiej jest Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Decyzję o projektowaniu nowych odcinków chodników podejmuje właściciel drogi – Starostwo Powiatowe w Mielcu. Tak więc za proces inwestycyjny od przygotowania projektów, uzyskania pozwoleń na budowę chodników przy drodze powiatowej odpowiada zarządca drogi. Gmina Przecław widząc potrzebę budowy nowych odcinków chodników, przekazała taką informację do Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.
              W efekcie w ostatnim czasie odbyły się spotkania Pani Burmistrz z przedstawicielami Powiatu Mieleckiego  w terenie – w Przecławiu na ulicy Weneckiej oraz w Rzemieniu na drodze powiatowej w Rzemieniu. Spotkanie w Przecławiu dotyczyło między innymi sprawy budowy chodnika przy ulicy Weneckiej na odcinku o którym Pan pisze. Na spotkaniu przedstawiono  szczegóły opracowania dokumentacji projektowych: przekrycia rowu przydrożnego na odcinku od ul. Sportowej do parkingu przed zakładem mięsnym oraz budowy chodnika przy ul. Weneckiej od skrzyżowania z ulicą Antracytową do granicy miejscowości Przecław.

              Zdajemy sobie sprawę, że odcinek drogi o którym mowa, ze względu na brak chodnika jest niebezpieczny. W ostatnich latach powstało w tym miejscu wiele nowych zabudowań. Przecław rozwija się obecnie głównie w kierunku, gdzie powstał plan miejscowy Przecław - Błonie.  Dlatego też Gmina Przecław w przypadku wykonania projektów technicznych budowy chodnika na w/w odcinku drogi przez Powiat, deklaruje chęć partycypowania w kosztach budowy.

              Dotychczas jednak brak jest projektów oraz jednoznacznych informacji z Powiatu dotyczących budowy chodnika na odcinku o który Pan pyta.

   

  Sporządził: Zastępca Burmistrza Grzegorz Skrzypek


  Dodatek węglowy

  Deklaracja dostępności

  Kontakt z urzędem

  Urząd Miejski w Przecławiu

  ul. Kilińskiego 7

  39-320 Przecław


   Skrytki ePUAP:

  /umprzeclaw/skrytka

  /umprzeclaw/SkrytkaESP


  Tel.: 17 58 13 119
  Fax: 17 58 13 116

  Solidarni z Ukrainą

  Gmina Przecław

  Patronat Burmistrza
  Obsługa osób niepełnosprawnych
  Odnawialne Źródła Energii
  FUNDUSZ SOŁECKI
  Rozwijamy kompetencje cyfrowe mieszkańców Gminy Przecław
  Fundusz Dróg Samorządowych
  Program Czyste Powietrze